Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Rynek

Rynek

Siedziba ośrodka

Opatów

Rynek noca

Opatów

Podpisana umowa w sprawie realizacji Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 w ramach Modułu II

Została podpisana umowa w sprawie realizacji zadania w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 w ramach Modułu II.

Z ramienia gminy umowę podpisał Pan Grzegorz Gajewski – Burmistrz Miasta i Gminy Opatów, przy kontrasygnacie Pani Martyny Rusak – Skarbnika Gminy. Natomiast z ramienia Wojewody Świętokrzyskiego Pan Mariusz Pasek – Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.  

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 będzie realizowany w Gminie Opatów po raz pierwszy. W ramach programu przewidziano zakup 50 „opasek bezpieczeństwa”, mających na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych oraz pokrycie kosztów użytkowania tzn. miesięcznej opłaty abonamentowej.

Gmina otrzyma środki na realizację zadania w wysokości 80% kosztów tj. 35 896,00zł. zgodnie z podpisaną umową, w formie dotacji celowej. Udział własny Gminy wyniesie 20% kosztów tj. 8 974,00zł.

Realizacja Programu obejmie okres od czerwca do grudnia 2024r.

Pliki do pobrania