Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Siedziba ośrodka

Opatów

Rynek noca

Opatów

Projekty systemowe

Informacje

Artykuły

 • Dyżur konsultanta prawnego dla wszystkich obywateli Ukrainy mieszkających w województwie świętokrzyskim, którzy przekroczyli granicę z Polską od 24 lutego 2022 roku. wyróżnione

  PlakatRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - lider Projektu nadzwyczajnego, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 pn. „Świętokrzyskie dla Ukrainy” informuje, że w ramach projektu udostępniony został dyżur konsultanta prawnego dla wszystkich obywateli Ukrainy mieszkających w województwie świętokrzyskim, którzy przekroczyli granicę z Polską od 24 lutego 2022 roku.

  Rejestracja osób chcących skorzystać z usług konsultanta prawnego odbywa się telefonicznie (41-342-13-88 – osoba ukraińskojęzyczna) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 lub za pomocą poczty elektronicznej (olha.hrabovska@sejmik.kielce.pl). Do zadań konsultanta prawnego należą m.in. konsultacje prawne dotyczące możliwości załatwienia różnego rodzaju spraw po przybyciu uchodźców do Polski, w tym w zakresie procedur dotyczących legalizacji pobytu w Polsce. Konsultacje mogą dotyczyć również każdej innej pomocy prawnej wynikającej z dynamicznie rozwijającej się sytuacji, która zaistniała po 24 lutym 2022 roku, w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.

  Czytaj Więcej o: Dyżur konsultanta prawnego dla wszystkich obywateli Ukrainy mieszkających w województwie świętokrzyskim, którzy przekroczyli granicę z Polską od 24 lutego 2022 roku.
 • Informacja: Badanie Osteoporozy wyróżnione

  Zbadaj swoje kości

  BADANIE OSTEOPOROZY:

  02 listopada 2022 - Przychodnia rejonowa ul. Słowackiego 13 Opatów

  Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS

  Zapisy telefonicznie 512 351 600.

  Cena jednego badania wynosi 45 złotych

  Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

  Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

  Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

  Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

  Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

  ZAPRASZAMY NA BADANIA.

  Z wyrazami szacunku

  mgr inż. Marcin Marzec
  Dyrektor
  tel.+48 512-351-600
  e-mail: m.marzec@multidiagnostica.pl
  ________________________________
  MD Multi Diagnostica
  Podmiot Leczniczy nr księgi 000000188088
  ul.Niewodniczańskiego 25f
  30-698 Kraków
  NIP:678-276-95-21
  www.multidiagnostica.pl
  www.osteobus.pl
  www.rentgenkrakow.pl
  www.rentgenkrakowpradnik.pl
  www.rentgennowahuta.pl

  Czytaj Więcej o: Informacja: Badanie Osteoporozy
 • Pomoc dla osób niepełnosprawnych

  W ramach prowadzonej przez Gminę Opatów współpracy z Polskim Towarzystwem Osób Niepełnosprawnych z Łodzi osoby niepełnosprawne z naszej gminy mogą ubiegać się o wsparcie na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego lub zabiegów rehabilitacyjnych (propozycje pomocy w zał.)
  Wnioski powinny posiadać akceptację tut. Ośrodka oraz zawierać kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności.

   

  Czytaj Więcej o: Pomoc dla osób niepełnosprawnych